Stolní tenis

Sezóna 2019-2020

VZESTUP STOLNÍHO TENISU V UHERSKÉM OSTROHU

Stolní tenis (hovorově ping-pong nebo pinec) je atraktivní celosvětově oblíbený sport a jsem rád, že se dostal do popředí zájmu i v Uherském Ostrohu. Netopí se v něm takové peníze jako např. ve fotbale, v ledním hokeji nebo v tenise, ale dá se hrát rekreačně u chaty nebo na profesionální úrovni a oboje dnes nabízíme v Uherském Ostrohu.
Neznám dlouhodobou historii tohoto sportu v Uh. Ostrohu, ale vím, že asi před osmi lety založil oddíl pan Petr Hlavica spolu s ředitelkou DDM Pastelka paní Mgr. Bc. Evou Hlůškovou. Pan Hlavica přihlásil do soutěže v okresním přeboru muže i žáky, které osobně trénoval. Oddíl činil asi 13 členů. Za dospělé reprezentovali Uh. Ostroh, a většina aktivně stále hráje, pánové Petr Hlavica, Libor Baran, Jan Halíček, Antonín Novotný a Vojtěch Novotný. Postupně se k nim přidali další, a to Pavel Janata, Radek Kvapil, Michal Chmelař a Martin Svoboda.
Asi před 3 lety se nechal pan Hlavica zlákat nabídkou Vážan a Ořechova, kde mu nabídli hrát 1. třídu okresního přeboru, a tehdy jsem se ujal já, Michal Chmelař, trénování žáků. Do té doby se hrál pinec v nevyhovujících podmínkách na agitačním středisku u Osmeku. Ředitel základní školy pan Mgr. Petr Bělohrad nám vyšel vstříc a umožnil nám hrát mistrovská utkání a trénovat ve školní tělocvičně, za což mu upřímně děkujeme. Díky tomuto kroku šla úroveň strmě nahoru, mužstvo A postoupilo pod vedením pana R. Kvapila o třídu výš, tedy do 4. třídy O P, a do 5. třídy OP jsme přihlásili pod vedením pana J. Halíčka mladé talentované žáky - Martina Galušku, Michala Konečného, Jakuba Lůčného, Tomáše Buriána, Adama Buriána a Samuela Štefánka - jako mužstvo B.
O našich výsledcích se můžete informovat na webových stránkách www.stis.cz, Zlínský kraj, okres Uherské Hradiště. V současnosti máme 12 registrovaných hráčů, 5 amatérských hráčů a 16 žáků. Trénujeme dvakrát týdně, pořádáme turnaje a každý víkend hrajeme mistrovská utkání. Co mě osobně mrzí, tak je slabý zájem dívek o tento sport, vždyť např. v nedalekém Hluku se hrála ještě do nedávna naše nejvyšší soutěž Extraliga žen.
Ping-pong je krásný sport, který se může provozovat v každém věku a na jakékoliv úrovni, kdy si můžete aktivně zpříjemnit dlouhé zimní večery.
Článek napsal: Michal Chmelař

Sezóna 2018-2019

Závěrečný turnaj ve stolním tenise
 
V sobotu 11. 5. 2019 uspořádal trenér stolního tenisu pan Michal Chmelař "Závěrečný turnaj ve stolním tenise". I když venku panovalo jarní počasí a dopoledne svítilo sluníčko, tak se kluci z kroužku stolního tenisu přišli pobavit a zasoutěžit si. Odpoledne se sluníčko schovalo pod mrak a to je pro tento halový sport výhoda. Sportovců přišlo 11 a utkali se ve třech kategoriích: Pokročilí, Supermani a Profesionálové. Nebylo by spravedlivé, kdyby mezi sebou soupeřili nejmladší soutěžící s nejstaršími, proto v nejmladší kategorii - pokročilých byli pouze 2 hráči, kteří si mezi sebou zahráli více zápasů, kterým opanoval Vojtěch Režňák a na druhém místě skončil Tomáš Kohout. V kategorii - Supermani  skončil na 4. místě Martin Hudeček, na 3. místě Dominik Kovařík, na 2. místě vítěz předchozích turnajů Roman Plch a vítězem se stal překvapivě, ale zaslouženě David Škrabal. V nejstarší kategorii s názvem: Profesionálové si to mezi sebou rozdali reprezentanti Uherského Ostrohu "B", kde získali hned 3 hráči stejný počet bodů a při stejných vzájemných zápasech rozhodovaly počty setů. Na 5. místě proto skončil Adam Burián, na 4. místě Tomáš Burián a na 3. místě Martin Galuška. O celkovém vítězi se rozhodovalo mezi Michalem Konečným a Jakubem Lůčným. Tento souboj jednoznačně vyhrál Michal 3:0 a stal se tak ostrožským přeborníkem.
 
 
 
 
 
Závodní družstvo Uherský Ostroh "B"