Přírodovědné centrum Vlaštovka

Férová snídaně aneb piknikujeme na zemi

Lidé z Ostrohu a blízkého okolí férově posnídali na náměstí sv. Ondřeje v sobotu dopoledne 11.5.2019 za krásného počasí. Zapojili jsme se tak do celorepublikové akce Férová snídaně. Vychutnali jsme si kávu z pražírny Coffee Dream a k tomu jsme ochutnávali pomazánku a buchty z domácí výroby. Také jsme si zabubnovali a podívali se na vystoupení dětí z kroužku Shuffle dance. Děkujeme všem, kteří přišli a zapojili se.
Více fotek najdete: https://ddmpastelkauherskyostroh.rajce.idnes.cz/Ferova_snidane_11.5.2019

 

 

V sobotu 11. 5. 2019 se zapojíme do celorepublikové akce – piknikového happeningu na podporu fair trade a odpovědné spotřeby "Férová snídaně". Přijďte si s námi zapiknikovat na podporu pěstitelů. Kromě snídaně v trávě na Vás čeká také zajímavý doprovodný program. Druháci a čtvrťáci zdejší základní školy představí, co se naučili v rámci výukového programu – Muzikoterapeutických dílen, poté si budou moci některé z muzikoterapeutických technik vyzkoušet i zájemci z řad veřejnosti. A ti, které neosloví bubnování na djembé, mohou vyzkoušet třeba krůčky Shuffle dance. A kdeže to bude? No přece u fontány na náměstí Sv. Ondřeje. Začínáme v 9.30 hodin, tak neváhejte, vezměte deku a košík s dobrotami a přijďte na kafe. Už se na Vás těšíme.

Doprovodný program:

9.30 - 10.00 - Muzikoterapeutické hrátky I. - představí se žáci 4.A a 2.A ZŠ Uherský Ostroh

10.00 - 10.30 - Schuffle dance - taneční kroužek DDM Pastelka Uh. Ostroh

10.30 - 11.00 - Muzikoterapeutické hrátky II. - představí se žáci 4.B a 2.B ZŠ Uherský Ostroh

11.00 - 11.30 - Bubnování na djembé pro veřejnost

 

V případě nepříznivého počasí se akce uskuteční v budově DDM Pastelka Uh. Ostroh.

 

 

 

Kroužek Veveřáček se zapojil do celostátní akce "Ukliďme Česko"

Do celostátní akce "UKLIĎME ČESKO" se ve čtvrtek 4. 4. 2019 zapojily i děti z ekologicko – přírodovědného kroužku "Veveřáček". V rámci prodloužené schůzky se malí veveřáčci  spolu s vedoucí kroužku Lucií Strachotovou vydali směrem k Židovské čtvrti a podél řeky Moravy uklízet lidský odpad, který zde zanechali ti, jimž patrně doposud zůstala utajena existence kontejnerů, popelnic a odpadkových košů či je udolala choroba tuposti, lenosti a lhostejnosti ke všemu, co nás obklopuje a co je, nejen pro nás, životadárné. Během dvou hodin naplnily děti nejrůznějšími odpadky téměř tři velké pytle. Tyto pak dopravily k bráně DDM, kde si je převzali zaměstnanci Města Uherský Ostroh.

Pohodit odpad na zem je otázkou sekundy, úklid zaneřáděného prostředí je však, i přes velké úsilí a nasazení, fyzicky i časově velmi náročný a zpravidla se nám do něho moc nechce. Nebuďme tedy lhostejní k prostředí a krajině, v nichž žijeme a ukládejme svůj odpad do nádob a míst k tomu určených. Ve městě je jich dostatek.