Mateřské centrum Pastelka

 

DDM Pastelka nezahálí a postupně, dle svých možností, pracuje na zkvalitňování svých služeb a činností nejen v oblastech zaměřených na školní děti, jež jsou pro DDM stěžejní, ale svou pozornost věnuje také těm nejmenším a jejich rodičům.

Herna mateřského centra byla letos oděna do nového hávu a dovybavena novými kvalitními dřevěnými hračkami a pomůckami inspirovanými Montessori metodou, jež podporují u dětí rozvoj jejich praktických dovedností (samostatně se obléknout, ovládnout tajemství zipů, knoflíků a jiných „zapínadel“, namazat chléb, prostřít stůl apod.), kreativního sebevyjádření (vyjádření se skrze pohyb, hudbu, výtvarnou činnost), psychosenzomotoriky (nové pohyby typu zastrčit, zasunout, otevřít, navléci, přendat apod., navlékání korálků, udělat uzel, šroubování atd.) a jazyka a komunikace (slovní vyjádření, co se za ním skrývá, propojení aktivit s rytmem, básničkami a říkadly).

Snahou DDM je zaměřit v tomto duchu i aktivity a dění mateřského centra, ale současně také vyjít vstříc potřebám, představám a požadavkům maminek a jejich dětí. Hledání a nalézání „ideální“ cesty je poměrně složitým procesem, který si žádá oboustrannou komunikaci, jistou dávku empatie, vstřícnosti, pochopení, trpělivosti, kompromisů a znalosti „terénu“. Nejlepšími znalci terénu bývají zpravidla ti, jež se v něm sami pohybují. Z tohoto důvodu jsme posílíli náš tým o externí pracovnice z řad „maminek na mateřské dovolené“ – Ivu Junáškovou a Nicol Hlůškovou a od listopadu jim předali kormidlo mateřského centra Pastelka.

Provozní doba MC: každé pondělí 9.00 – 11.00 hodin.

Vstupné: 60 Kč za rodinu.

HERNIČKA PRO NEJMENŠÍ

Mimo mateřské centrum (organizovaná a řízená činnost) mohou rodiče s dětmi na DDM Pastelka Uh. Ostroh navštívit také volnou herničku pro nejmenší.

Provozní doba herničky: každý čtvrtek 9.00 – 11.00 hodin.

Vstupné: 20 Kč za rodinu.

 

CVIČENÍ RODIČŮ S DĚTMI

DDM Pastelka bude od měsíce března 2019 nově otvírat Cvičení rodičů s dětmi pro děti od 1,5 roku. Cvičit se bude vždy jedenkrát za měsíc ve středu v čase 9.30 - 10.30 hodin v prostorách DDM Pastelka v Uherském Ostrohu.

Zahájení první lekce: středa 13.3.2019 (termíny dalších lekcí budou upřesněny)

Cena: 40 Kč/lekce

S sebou: děti - pohodlné oblečení + přezůvky nebo tenisky, rodiče - sportovní oblečení + přezůvky

  

 

DĚTSKÝ KARNEVAL V MATEŘSKÉM CENTRU PASTELKA

Srdečně zveme všechny děti i rodiče na Dětský karneval do Mateřském centra Pastelka v Uherského Ostrohu, který se koná v pondělí 18.2.019 v čase 9.00 - 11.00 hodin v budově DDM UHerský Ostroh. Přijďte v kostýmu či šatičkách, které máte rádi, a užijeme si spolu zábavné dopoledne. Pro každé dítko bude připravený malý dáreček. Vstupné: 60 Kč za rodinu.

 

 

MIKULÁŠ V MATEŘSKÉM CENTRU PASTELKA

I letos se, za našimi nejmenšími ratolestmi z mateřského centra Pastelka Uh. Ostroh, chystá svatý Mikuláš, který jistě nedorazí s prázdnou. A aby stihnul navštívit všechny děti, musí si své pochůzky dobře rozplánovat. V nebeských kuloárech se proslýchá, že na Pastelku dorazí v pondělí 3. prosince 2018 kolem desáté hodiny dopolední.

UKONČENÍ ČINNOSTI MATEŘSKÉHO CENTRA V ROCE 2018

Soubory